preloader

امروزه برندها و شغل‌های زیادی هستند که علاوه بر فعالیت در فضای سنتی، به تبدیل شغل خود به کسب و کار آنلاین نیز روی آورده‌اند. این دسته از کسب و کارها علاوه بر چهارچوب اصلی که برای تبلیغات خود مشخص کرده‌اند، نیازمند دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال نیز هستند. بنابراین جای تعجبی وجود ندارد که این روزها شغل دیجیتال مارکتر بسیار پرطرفدار و پردرآمد شده است. اگر شما فارغ التحصیل دانشگاه هستید و به دنبال یک شغل پردرآمد می‌گردید، درصورت علاقه به حوزه دیجیتال، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید. در این مطلب درمی‌یابیم که چگونه یک دیجیتال مارکتر شویم ؟!

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) چیست؟

از آنجایی که بازاریابی دیجیتال در چند سال اخیر و با رشد روزافزون کسب و کارهای آنلاین روی کار آمده، ممکن است هنوز هم بسیاری از افراد به طور دقیق با این شغل آشنایی نداشته باشند. اگر بخواهیم دیجیتال مارکتینگ را به طور ساده تعریف کنیم، می‌توانیم بگوییم که همان روش‌های بازاریابی و تکنیک‌های سنتی است، اما با رویکرد مدرن و همراه با فناوری انجام می‌شود. قبل از اینکه به این حوزه وارد شویم و بدانیم که چگونه یک دیجیتال مارکتر شویم ، نیاز است تک تک اجزای آن را بشناسیم. درواقع یک دیجیتال مارکتر باید اطلاعات جامعی از انواع روش‌های بازاریابی دیجیتال و چگونگی موفق شدن در هرکدام از آن‌ها داشته باشد.

چگونه به یک دیجیتال مارکتر موفق تبدیل شویم؟

حال که از اهمیت دیجیتال مارکتینگ و دیجیتال مارکتر شدن آگاه شدیم، در ادامه خواهیم گفت که دقیقا مهارت‌هایی که برای ورود به عرصه دیجیتال مارکتینگ نیاز دارید، چه چیزهایی هستند. تا بتوانیم با تکیه بر آن ها به یک مارکتر موفق تبدیل شویم و کسب ‌و کارمان را گسترده‌تر کنیم.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو)

کاربران در موتورهای جستجو به دنبال مطالب مفید و مورد نیاز خود هستند. موتورهای جستجو در این زمینه به آن‌ها کمک می‌کند و محتواهای ارزشمند را در اختیار کاربران می‌گذارد. اگر می‌خواهید در زمینه بازاریابی دیجیتال فعالیت داشته باشید، باید یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین روش‌های آن را بشناسید. روش بازاریابی سئو باعث ارتقا جایگاه سایت در موتورهای جستجو و به دنبال آن افزایش بازدیدکنندگان و رونق کسب و کار می‌شود.

مدیریت شبکه‌های اجتماعی

یکی دیگر از جنبه‌های دیجیتال مارکتینگ، مدیریت شبکه‌های اجتماعی مختلف است. در این بخش باید یاد بگیرید که چگونه مخاطبینتان را جذب کنید و به گونه‌ای با آن‌ها ارتباط برقرار کنید که احساس کنند نظرشان برای شما ارزشمند است. این امر موجب موفقیت شما در جذب مشتری و حفظ مشتریان وفادار خواهد شد.

بازاریابی حمایتی چیست و با ما بخوانید

بازاریابی محتوایی

یکی از قسمت‌های پرچالش دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی محتوا است. یک بازاریاب محتوا باید مهارت خلاقانه فکر کردن و تحلیل دقیق نتایج کار را داشته باشد. دیجیتال مارکترها از این مهارت‌ها برای تولید محتوای مفید استفاده می‌کنند. این فرآیند درنهایت باعث ایجاد لیدهای بیشتر، تعامل با مخاطبین و افزایش فروش می‌شود.

البته لازم نیست یک نفر به عنوان دیجیتال مارکتر تمامی مهارت‌ها و روش‌های بازاریابی را به طور کامل بیاموزد، بلکه آشنایی نسبی و چگونگی تاثیرگذاری هریک از این روش‌ها کافی است. علاوه بر موارد ذکر شده، انجام کارهای زیر به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک دیجیتال مارکتر موفق شوید.

  • پس از کسب مهارت کارآموزی کنید
  • از رهبران فکری پیروی کنید
  • ارتباطات گسترده داشته باشید
  • مهارت‌های خود را ارتقا دهید

همواره به روز بودن

به‌ عنوان یک دیجیتال مارکتر یا (Digital Marketer) که در زمینه تبلیغ محصولات و خدمات در فضای مجازی فعالیت می کند، باید همیشه به روز باشیم. دنیای دیجیتال یک دنیای بسیار بزرگ است که همواره و در کمترین زمان در حال پیشرفت می باشد. یکی از بزرگترین چالش های دیجیتال مارکتر شدن، تغییرات سریع و با حجم بسیار زیاد است؛ پس باید آماده این تغییرات باشیم و سعی نماییم تا حد امکان از پیشرفت ‌های موجود در این فضا عقب نمانیم.

همچنین برای اینکه بتوانیم دیجیتال مارکتر شویم، باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که لازم است با استفاده از نکات به ‌روز شده، محصولات و خدمات و نوع سرویس‌ دهی خودمان را نیز به‌ روز رسانی نماییم تا از رقبای قدرتمند خود در این حوزه جا نمانیم.

در دنیای دیجیتال مارکتینگ ممکن است در زمینه مشابه کاری خودمان رقبای بسیار زیادی داشته باشیم که هرگونه تعلل و سهل‌انگاری و یا آگاهی نداشتن از تخصص و علوم مارکتینگ می‌تواند ما را فرسخ‌ ها از رقیبانمان دور نموده و برای کسب ‌و کارمان نیز مضر باشد.