preloader

به طور کلی در این روز ها شبکه های اجتماعی، تبدیل به زمینه ای برای محتوای آموزشی شده اند؛ شاید برایتان جالب باشد که بدانید در این روز ها یوتیوب، به دلیل محتوای بالای آموزشی که در خود جای داده است، بزرگترین دانشگاه جهان شناخته می شود؛ این موضوع در این روز ها درباره اینستاگرام هم صدق می کند. در حال حاضر دیده می شود که درباره هر نوع محتوای آموزشی در اینستاگرام جستجو می شود؛ زیرا کاربران هر کدام به دنبال فراگیری یک دانش در اینستاگرام هستند.

افزایش محتوای آموزشی در اینستاگرام، یکی از دلایل ارائه ایده برای پیج آموزشی می باشد. یکی از دلایل مهم دیگر ایجاد پیج آموزشی در اینستاگرام، افزایش مخاطب در این شبکه اجتماعی می باشد؛ همان طور که می دانید اینستاگرام در چند سال اخیر از لحاظ تعداد کاربر، رشد چشمگیری را داشته است. اینستاگرام در حال حاضر دارای 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه می باشد؛ به طور جدی تعداد کاربران اینستاگرام، اهمیت ارائه ایده برای پیج  را چند برابر کرده اند.

برای پیج اینستاگرام آموزشی و ایده های جذاب و کاربردی

در بخش قبلی دانستید که به چه دلایلی در این روز ها پیج های آموزشی در اینستاگرام ایجاد می شوند؛ همچنین دانستید که چه دلایلی موجب ارائه ایده برای پیجآموزشی می شوند. به جرئت می توان گفت که اهمیت ایده پردازی در تاریخ بشر، به حدی زیاد بوده است که به شبکه های اجتماعی هم راه پیدا کرده است. این روز ها ایده برای پیج اینستاگرام آموزشی باعث می شود تا، مخاطبان حوزه آموزشی شما افزایش یابند. در ادامه به چند ایده برای پیج اینستاگرام آموزشی می پردازیم.

هر روز یک پست آموزشی منتشر کنید در اینستاگرام

منتشر کردن یک پست آموزشی در هر روز، می تواند اولین و جدی ترین ایده برای پیج اینستاگرام آموزشی محسوب شود. فرض کنید در زمینه آموزش بازار های سرمایه فعالیت دارید و می خواهید تعداد مخاطبان خود را افزایش دهید؛ شما در این زمینه می توانید هر شب یک تحلیل یا به نوعی یک ویدیو آموزشی در صفحه خود منتشر کنید. این ایده برای پیج اینستاگرام آموزشی موجب ماندگاری فالوور های فعالی شما می شوند؛ همچنین این مورد یک ایده برای پست اینستاگرام هم محسوب می شود.

پیشنهاد می کنیم یک ساعت خاصی را برای انتشار پست های خود در نظر بگیرید و هر روز، پست های خود را در همان ساعت منتشر کنید؛ شما حتی می توانید برای سریع تر بازخورد گرفتن، فالوور های خود را در جریان ساعت انتشار پست ها بگذارید. سعی کنید پست های خود را در ساعاتی منتشر کنید که فالوور های شما، بیشترین فعالیت را دارند. این یک ایده برای پست اینستاگرام و یک ایده برای پیج آموزشی اینستاگرام محسوب می شود.

 

از اپشن کویسشن باکس اینستاگرام استفاده کنید

استفاده از قابلیت پرسش و پاسخ، دیگر ایده برای پیج  آموزشی محسوب می شود. همان طور که می دانید از زمانی که قابلیت استوری در اینستاگرام به وجود آمده است، صد ها قابلیت دیگر هم در قالب استوری قابل استفاده می باشد. فرقی ندارد که پیج شما در چه زمینه ای فعالیت دارد؛ به طور کلی می توان از قابلیت پرسش و پاسخ در استوری اینستاگرام استفاده نمود.

استفاده از قابلیت پرسش در استوری، یک ایده برای پیج اینستاگرام آموزشی محسوب می شود؛ چرا که با استفاده از این قابلیت می توان فالوور های خود را درگیر و نرخ تعامل پیج را افزایش داد. شما می توانید بر پایه محتوای آموزشی که در گذشته و در قالب پست منتشر کرده اید، سوال هایی را در استوری های خود منتشر کنید؛ استفاده از این قابلیت نه تنها که یک ایده برای پیج اینستاگرام آموزشی محسوب می شود، بلکه برای مخاطبان هم می تواند بسیار جذاب باشد.

چند ایده برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی را با ما بخوانید 

دوره های خصوصی برگذار کنید

تا به این جای کار دو ایده برای پیج اینستاگرام آموزشی معرفی شد؛ حال می خواهیم به معرفی یک ایده کارآمد برای پیج آموزشی شما بپردازیم. شما در چه زمینه آموزشی در اینستاگرام فعالیت دارد؟ اگر کمی عمیق تر به حوزه آموزشی خود نگاه کنید، می توانید ببینید که موضوعات بسیار مهمی در آن حوزه برای آموزش وجود دارند که در دنیای واقعی، برای فراگیری آن ها هزینه پرداخت می شود. وقتی برای آموزش آن موضوع در دنیای واقعی هزینه دریافت می شود، چرا شما آن را رایگان آموزش دهید؟

به شما پیشنهاد می کنیم برای مدت کوتاهی رایگان در پیج خود آموزش دهید؛ این کار را تا زمانی انجام دهید که بتوانید فالوور های زیادی جذب کنید؛ سپس می توانید یکی از موضوعات مهم زمینه آموزشی خود را به صورت خصوصی آموزش دهید. در واقع ایجاد دوره خصوصی، یک ایده برای پیج آموزشی محسوب می شود؛ چرا که با استفاده از این ترفند می توانید پیج خود را از دیگر پیج ها متمایز تر و حرفه ای تر کنید؛ همچنین با استفاده از این ایده، شما می توانید درآمد قابل توجه ای را داشته باشید.

با اینفلوئنسر ها همکاری کنید

همکاری با اینفلوئنسر ها، دیگر ایده برای پیج  آموزشی محسوب می شود. تا به ای جای کار به معرفی چند ایده برای پیج  آموزشی پرداختیم؛ اما همکاری با اینفلوئنسر ها علاوه بر این که یک ایده محسوب می شود، یک روش تبلیغاتی نوین نیز به حساب می آید. در این روز ها همکاری با اینفلوئنسر ها، برای پیج های آموزشی می تواند بسیار مهم باشد. حتما از خود می پرسید که اینفلوئنسر به چه کسی گفته می شود؟

از زمانی که این شبکه به عنوان دومین شبکه اجتماعی محبوب شناخته شده است، به بستری بسیار مناسب برای محبوب شدن نیز تبدیل شده. از چند سال گذشته تا کنون، بسیاری از افراد توانسته اند در اینستاگرام، بسیار شناخته شوند؛ حتی کسانی که هیچ شناختی از آن ها در دنیای واقعی وجود ندارد، توانسته اند در اینستاگرام مشهور شوند. شما در چه زمینه آموزشی در اینستاگرام فعالیت دارد؟ شک نکنید که در زمینه آموزشی شما هم اینفلوئنسر ها یا همان بلاگر هایی هم وجود دارند؟

در این روز ها بسیاری از پیج های آموزشی که در گذشته آغاز به کار کرده اند، توانسته ان در حال حاضر به مشهوریت زیادی دست پیدا کنند. معمولا پیج های اینفلوئنسر ها، از مخاطبان تعداد بالایی برخوردارند؛ همکاری با اینفلوئنسر ها علاوه بر این که یک ایده برای پیج اینستاگرام آموزشی محسوب می شود، می تواند در افزایش تعداد فالوور های شما بسیار تاثیرگذار باشند. دقت داشته باشید با اینفلوئنسر هایی همکاری کنید، که در زمینه آموزشی شما فعالیت داشته باشند؛ در غیر این صورت از این ایده برای پیج اینستاگرام آموزشی خود، نتیجه ای نخواهید گرفت.